June 1, 2020

  Środki ostrożności w bibliotekach uniwersyteckich podczas epidemii koronawirusa.

  Otwarcie bibliotek nie daje wam, studentom pełnej możliwości korzystania z nich. Z racji tego, że Covid-19 jest wirusem, który wyjątkowo łatwo się roznosi, zaleca się by jedynie wypożyczalnie były dostępne. Swobodnie nie można się poruszać po pomieszczeniach bibliotecznych co powoduje spore utrudnienia i długie kolejki do wypożyczalni.

  Zgodnie rekomendacjami Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia bibliotecznej, placówkom zaleca się następujące środki ostrożności:
  - udostępnienie jedynie wypożyczalni i ograniczeniu wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni;
  - stosowanie przez użytkowników biblioteki jak i pracowników maseczek i rękawiczek;
  - ustawienie przesłony ochronnej w punkcie kontaktu użytkownika z bibliotekarzem;
  - zachowanie bezpiecznej zalecanej odległości między użytkownikami;
  - zapewnienie stanowiska do mycia i dezynfekcji rąk oraz dostęp do jednorazowych maseczek i rękawiczek;
  - regularną dezynfekcję powierzchni i często używanych elementów wyposażenia;
  - częste i regularne wietrzenie pomieszczeń bibliotecznych
  - w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem pracowników biblioteki, należy wdrożyć procedury przewidziane przez GIS;
  - zachęcanie użytkowników do korzystania z zasobów online.

  Zasoby online. Epidemia spowodowała rozkwit działalności internetowej. Społeczeństwo zaczęło działać kreatywnie w formie zdalnej.

  Drodzy studenci, wasze dobro i rozwój jest ważne, więc pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań związanych z nauką online.

  Biblioteka internetowa book-box.com udostępnia bogaty księgozbiór. Dostęp jest łatwy i wygodny, a „kserowanie” fragmentów książki legalne i kosztuje niewiele. Dzięki używaniu tej aplikacji wspieracie autorów oraz wydawnictwa. Aplikacja bookbox umożliwia przeglądanie książek naukowych z każdego miejsca, o każdym czasie.

  Dzięki book-box.com - oszczędzacie, ponieważ strona kosztuje mniej niż standardowa odbitka ksero; czas, który poświęcacie, lub poświęcaliście na podróż do biblioteki, czy szukanie ksera, możecie przeznaczyć na przeglądanie publikacji wygodnie w fotelu; macie komfort korzystać w dowolnej chwili, nawet tej ostatniej tuż przez zaliczeniem swojej pracy.

  Kupuj książki na strony.

  Płać tylko za treści, których potrzebujesz.