June 1, 2020

  Jak biblioteki będą funkcjonowały w czasie epidemii?

  Otwarcie bibliotek w czasie epidemii, nie daje pełnej możliwości korzystania z nich. Dodatkowo nie wszystkie placówki zostały otwarte z dniem czwartego maja. Ograniczenia i restrykcje dotyczące użytkowania pomieszczeń nie napawają optymizmem.

  Wielu z was drodzy studenci korzystaliście z czytelni w swojej bibliotece. Teraz, nie macie za bardzo do tego dostępu. Zasady profilaktycznie zaprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz GIS mogą na początku denerwować użytkowników biblioteki.

  Środki ostrożności, jak prawidłowo ubrana maseczka, rękawiczki oraz dostępny w placówkach płyn do dezynfekcji są muszą zostać zachowane, jeśli placówka ma zostać otwarta.

  W początkowym okresie, w miarę możliwości katalog biblioteki zaleca się by czytelnicy przeglądali jeszcze w domu i jeśli jest taka możliwość, zamawiali konkretny tytuł przez Internet czy telefonicznie, a do placówki zgłaszali się wyłącznie po odbiór zamówionej książki. Wszystko dlatego, by czas przebywania w bibliotece nie był jak najkrótszy. Można też umawiać się po odbiór książki na konkretną godzinę. Czytelnicy i bibliotekarze, szczególnie ci mający kontakt z czytelnikami lub pracujący razem w niewielkich pomieszczeniach powinni w bibliotece przebywać w maseczkach i rękawiczkach. Warto ustawić przesłonę ochronną w punkcie kontaktu z czytelnikami. Nie jest to dość komfortowe rozwiązanie, ale lepsze takie niż żadne.

  W dobie Internetu, zdalnej pracy, oraz nauki mamy możliwość skorzystania z rozwiązań online. E-biblioteki, oraz dostęp do zbiorów bibliotecznych bez wychodzenia z domu jest dość ciekawą i wygodną opcją.

  Biblioteka internetowa book-box.com to legalne źródło wspierające autorów oraz wydawnictwa. Tanie i wygodne rozwiązanie. Aby móc korzystać ze zbioru wystarczy pobrać aplikację ze strony, lub przeglądać książki na stronie, założyć konto i doładować je środkami.

  Znajdziecie tam bogaty zbiór książek naukowych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, teologicznych, lektur, podręczników, albumów czy czasopism. Kategorii jest więcej, dodatkowo można także wyszukać dany tytuł poprzez wydawnictwo.

  Czy może być coś bardziej wygodnego i bez ograniczeń dostępu?

  Kupuj książki na strony.

  Płać tylko za treści, których potrzebujesz.