booksbox blog

July 7, 2020

Jak pisać pracę doktorską?

Najlepiej od początku do końca, albo tak, by treść pracy doktorskiej była spójna, rzeczowa i rozwiązywała postawiony w temacie problem. Porad jest wiele, jeszcze więcej napisanych książek na temat pisania prac.

July 7, 2020

Co to jest praca doktorska?

Jeśli czytacie ten artykuł, oznacza, że macie ochotę dalej się kształcić i mieć czynny udział w badaniach w Waszej dziedzinie nauki. Możliwe też, że chcecie mieć możliwość pomocy w kształceniu młodszych roczników. Pozwólcie, że wyjaśnię Wam pokrótce czym jest praca doktorska.

  June 10, 2020

  Co to jest praca magisterska?

  Pierwszy etap studiów już za wami? Czas na kolejny? Studia magisterskie to studia zawodowe, które umożliwiają uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia i przygotowują do twórczej pracy w określonym zawodzie.

   June 9, 2020

   Co to jest praca inżynierska?

   Wielu przyszłych studentów wybiera kierunki studiów, po których zdobywają tytuł inżyniera. Praca inżynierska podobnie jak w przypadku pracy licencjackiej jest pracą pisaną na koniec studiów I stopnia inżynierskich bądź w połowie dwustopniowych studiów magisterskich.

    June 4, 2020

    Co to jest praca dyplomowa?

    Drodzy studenci, na zakończenie waszych studiów będziecie mieli do napisania i obronienia pracę dyplomową. Jest ona niezbędna do ukończenia uczelni i zdobycia przez was tytułu zawodowego licencjata, inżyniera lub magistra, a także stopnia naukowego doktora lub doktora habilitowanego.